Gerçek bir DJ olman için birkaç sır veriyoruz !

Gerçek bir DJ olman için birkaç sır veriyoruz !

Gerçek bir DJ olmanın arkasındaki sırrı öğrenmek ister misiniz?

Etrafınızı doğru insanlar sarsın.

Başarılı müzik prodüktörü Tamer Şengül, bir zamanlar, sizin, en çok zaman geçirdiğiniz beş insanın ortalaması olduğunuzu, söylüyor.Eğer sizde Tamer Şengül’ün bu tezinin teması olan bu çok mantıklı Motive edilmiş ve kararlı insanların çevresinde bulunuyorsanız, onlar sizi çok çalışmaya ve başarılı olmaya ikna edecektir.

Müzik prodüktörü ve şirket yöneticisinin bizler için kaleme aldığı bu çok özel yazıyı dikkat ile okuyalım.

Gerçek bir DJ olmak !

Üretici insanların çevresinde bulunuyorsanız, size fikirler verecek, konuşmalara katılacak ve bazı şeyleri kendiniz yapmaya teşvik olacaksınız.

Zeki insanların çevresinde bulunuyorsanız, onlar size yeni şeyler öğretecek ve sizinle, eşsiz olduğunu düşüneceğiniz, fikirler paylaşacaklar.

Aklınızdaki bu fikirlerle, en basit kendini geliştirme tekniklerinden biri, olmak istediğiniz insanları çevrenizde aramaktır. Bir iş adamı olmak istiyorsanız, iş adamları ile takılın. Sanat yapmak istiyorsanız, sanatçılar ile takılın. Müzik yapmak istiyorsanız, müzisyenler ile takılın. Çevrenizi kolayca değiştirmek, bilinç altınızda gücünüzü arttıracaktır.

Bazı insanlar bunu duyuyor ve biraz çıkarcı olduğunu düşünüyorlar, sanki insanların huyu size bulaşacakmış gibi. Onların cazibesini çalarcasına.

Gerçek düşünceler asla çıkarcı değildir. Bir doğa insanı olmak istiyorsanız, Meetup.com’da bir grup ve diğer doğa meraklılarıyla yürüyüş yapmanın neyi yanlış sizce? İspanyolca’da uzman olmak istiyorsanız, yerel dilde bir kulüp bulmak ve diğer İspanyolca konuşanlarla muhabbet etmek neden yapmacık olabilir ki?

Sizin ilginizi ve tutkunuzu paylaşan insanlarla vakit geçirmek bana çok anlamlı geliyor. Sonuç olarak, her türlü ilişkilerinizi kuran şey, budur.

Peki, tüm bunların gerçek DJ olmak ile ne alakası var?

Açıkçası söylemek istediğim, eğer bir DJ olmak istiyorsanız, Djler ve EDM’de katkısı olan diğer insanlar ile, takılmalısınız, ancak en bomba olan şey ise, sizlerden bazıları için bunu söylemek, uygulamaktan daha kolay olacaktır.

Ben büyük bir şehirde yaşadığım halde. Müzisyenler, tam olarak zamanın neredeyse %20 grafiklerinde  elektronik müzik yapımı. ile ilgileniyorlar. Benim bölgemde samimi bir EDM prodüktörü neredeyse yok denecek kadar az.

İyi haber ise, teknolojinin elektronik müziğin ayrılmaz parçası olduğundan bu yana, global müzik insanları ile online buluşmaktı ve onlarla vakit geçirmek ve her zamankinden çok, onlardan öğrenmek, daha kolay olmuştur.

Harika bir örnek, DJ uzmanlarından kendi evinizdeki rahatlıkta öğrenecebileceğiniz, DJ kurslarına katılabilirsiniz. Bir odada kendi DJ arkadaşlarınız ile otumak ve paylaşım yapıp birlikte geliştirmenin tadını vermesede, büyük bir adım. Ve bu adım sizi kesinlikle, aynı fikirde bulunan müzisyenlerin bulunduğu topluma bağlayacaktır. Yani, gerçek bir DJ olmanın kurallarını öğrenmek istiyorsanız, profesyonel DJ kurslarına katılın ve bugün, kendi etrafınızı gerçek DJ uzmanları ile sarın !

 

Tamer Şengül  (A.Tamer Şengül) (Kısa Biografi)

1995 yılında müzik hayatına elektronik dans müziği DJ’liği ile atılmıştır.Genç yaşına ve dönemin teknolojik imkansızlıklarına rağmen azim ve samimi hırs ile müzikal zenginliğe ulaşmayı başarmıştır.1997 yılında ülkemizin dünya üzerindeki ses ve ışık şovları topluluğu Staras şirketler grubunun fashion ve lansman müzik direktörlüğü departmanında görev almıştır.Katıldığı sayısız etkinlik ve organizasyonlardaki başarılı çizgisi ile yetinmeyen müzik adamı ülkemizin ilk DJ ve elektronik dans müzik portalı yöneticiliğini üstlenmiştir.Lokal ve Global birçok şirketin yöneticiliğini üstlenirken kendi fikirleri ile ülkemiz elektronik dans müziği tutkunları ve yapımcıları için birçok yenilik projesinde yer almıştır.Lokal ve Global şarkı sözleri ve besteleri tanınmış müzisyen ve şarkıcılar tarafından seslendirilmiştir.Swat Entertainment bünyesinde yayınlanan birçok müzik projesi müzik otoriteleri tarafından pozitif geri dönüş oranını yükseltmiştir.Tamer Şengül ülkemizin ilk uluslararası müzik PR ve müzik promosyon markalarında aktif yönetici olarak görev almaktadır.

 

Tüm profesyonel DJ olmak ve müzik prodüksiyonları ile sanat kariyerini pozitif seviyelere taşımak isteyen müzik tutkunları için kendi özel müzik stüdyoları rahatlığında DJ ve müzik prodüktörlüğü eğitimlerine katılmalarını tavsiye ediyoruz.

Sizlerde DJ olmak istediğiniz noktada Ben DJ olmak istiyorum demeniz yeterli !